Kętrzyński Klub Tańca Sportowego  KORMORAN

                              działa od 07.08.1997 r.

Początkowo funkconował pod nazwą Kętrzyński Klub Tańca Towarzyskiego , a od 15.10.2004 roku przekształcił się w Stowarzyszenie i od tego momentu nazywa się jak w obecnym kształcie. Pierwszymi założycielami klubu byli Panowie: Anrzej Zwoliński i Mirosław Janicki. KKTS KORMORAN jest stowarzyszeniem zrzeszającym tancerzy, ich rodziców i sympatyków tańca. Swą działalność opiera przede wszystkim na społecznej pracy swoich członków, pomocy rodziców i sponsorów.

Prezesi KKTS KORMORAN od 1997 roku:

1. Andrzej Zwoliński - założyciel

2. Arkadiusz Rogalski

3. Ellżbieta Michniewicz

4. Grażyna Gutowska

5. Agnieszka Bierżyńska - aktualnie

Trenerzy klubu od 1997 roku:

1.Bartłomiej Szarżanowicz i Anna Schlueter

2.Iwona i Arkadiusz Pavlović-latilo   Robert Wota-standard

3.Monika Kotowicz-Pavlović,Arkadiusz Pavlović-latino    Marek Bernat-standard

4.Krzysztof Dąbkowski-latino   Agnieszka Dąbkowska- standard    - obecni trenerzy

  KLUB:

1. Skupia tancerzy: dzieci młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Kętrzyna i okolic, pragnących uczyć się i rozwijać umiejętności taneczne.

2. Organizuje zajęcia taneczne dla par sportowych, w tym szkolenia weekendowe z zaproszonymi trenerami, a także wyjazdowe i stacjonarne obozy letnie i zimowe.

3. Organizuje turnieje tańca - imprezy taneczne rangi ogólnopolskiej i mistrzoskiej, które zostały bardzo wysoko ocenione przez władze Polskiego Towarzystwa Tanecznego ,władze naszego miata oraz społeczność ogólnopolską i lokalną.

4. Organizuje turnieje wewnętrzne dla tancerzy z grup początkujących, w celu zapewnienia im możliwości zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych przed rodzicami, znajomymi i rówieśnikami, a także przygotowania ich do udziału w rywalizacji w klasach sportowych.

5. Organizuje okolicznościowe pokazy taneczne ( Mikołajki, Andrzejki, Dzień Matki, Dzień Nauczyciela, kulturalne i sportowe imprezy miejskie ), pokazy dla sponsorów oraz instytucji, z którymi klub podpisał umowy partnerskie.

6. Organizuje kursy tańca sportowego dla dorosłych solo i w parach w celu aktywizacji spotowej i zdrowotnej.

     ZARZĄD KKTS KORMORAN  -kadencji 2012-2014

  Agnieszka Bierżyńska - Prezes

  Julita Marta Moczydłowska - Wiceprezes

  Katarzyna Kaliszewska - Skarbnik

  Agnieszka Łachmańska - Sekretarz

  Agnieszka Klimowicz - Członek Zarządu


Zajęcia prowadzą:

Agnieszka Dąbkowska

          Instruktor tańca, instruktor sportu, pedagog, nauczycielka, absolwentka m.in. Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, doktorantka na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, sędzia tańca, członkini Polskiego Towarzystwa Tanecznego, członkini Polskiego Forum Choreologicznego, uczestniczka krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych nt. tańca i sportu; tancerka klasy S w stylu standardowym i latynoamerykańskim, Akademicka I v-ce Mistrzyni Polski w stylu latynoamerykańskim, dwukrotna II v-ce Mistrzyni Polski Juniorów w stylu standardowym, finalistka Mistrzostw Polski Juniorów w stylu latynoamerykańskim, I v-ce Mistrzyni Polski Formacji Dziecięcych w stylu latynoamerykańskim, laureatka i uczestniczka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca.

 

Krzysztof Dąbkowski

       Instruktor tańca, instruktor sportu, menadżer sportu, fizjoterapeuta, sędzia tańca, sędzia skrutiner, członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego; tancerz klasy S w stylu latynoamerykańskim, Akademicki I v-ce Mistrz Polski w stylu latynoamerykańskim, laureat i uczestnik wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca


PARTNERZY


News

Ostatnio w galerii